Most Fordoński z przepływającą pod nim krą

Paręnaście dni temu przespacerowałem się z mostem Fordońskim w Bydgoszczy. Lód na Wiśle był przed mostem, za mostem go nie było. Będąc po drugiej stronie Wisły usłyszałem trzaski – kra zaczęła płynąć do morza. Wrażenie wieczorem robiło to niesamowite.


Kra na Wiśle

Wcześniej nie miałem okazji na słuchanie jak takie bryły lodu trzeszczą. I jak niektóre wpływają na pozostałe, następnie spadają do wody.


Kra na Wiśle

Most Fordoński leży na trasie Bydgoszcz-Toruń. Jest jednym z dłuższych w Polsce – ma ponad 1000 m. A oprócz drogi przebiega po nim również linia kolejowa. Z mostu można widać zabudowania Starego Fordonu z kościołami św. Mikołaja i św. Jana oraz więzienie.

Przy okazji spaceru dostałbym prawie mandat – przechodziłem na nielegalu przez drogę (w miejscu wydeptanej ścieżki). No i przechodząc przez drugą jezdnię zauważyłem samochód, który z bocznej drogi chciał się włączyć do ruchu. Chwilę poczekałem – by mu nie zawadzać. Ale, że kierowca był jakiś „zaspany” no to przeszedłem przez drogę. I skierowałem się w stronę mostu (samochodu również). Wtedy pan strażnik miejski wyszedł z samochodu…


Most Fordoński

Na szczęście spisał tylko dane z dowodu. No i nadal nie mam motywacji by przechodzić tylko tam gdzie wolno. A w Bydgoszczy uskuteczniam dodatkowo przechodzenie na czerwonych światłach (jak są głupio ustawiane, to przecież nie będę stał przy pustej drodze).

Więcej zdjęć w galerii.

31 myśli do „Most Fordoński z przepływającą pod nim krą”

  1. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w Polsce mamy przepiękne mniejsze miasta. Urodziłam się z Bydgoszczy i wychowałam. Niestety na czas studiów wyjechałam do Warszawy i tu też zostałam. Po studiach kupiłam gotową spółkę i otworzyłam własny biznes (dla zainteresowanych wklejam link: mbiuro.com/wirtualne-biuro-za-darmo/ ). Prowadzenie firmy na stałe związało mnie z zamieszkaniem w Warszawie ale kiedy tylko mogę uciekam do mojej rodzinnej Bydgoszczy. Moim zdaniem jedno z najpiękniejszych miast w Polsce – z duszą 🙂

  2. Piękne te widoki jeśli im się przyjrzeć na spokojnie. Wystarczy trochę przystanąć i nabrać uważności, aby poczuć i zrozumieć piękno przemijającej natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *