[UserJS] Przemeblowanie panelu poczty + skrypt Mini Translator

Panel poczty Opery

Parę dni temu Opera wydała wersję testową wersję swojej przeglądarki, w której jest bardzo interesująca zmiana dla osób korzystających z klienta poczty. Zmiana polega na przeorganizowaniu tego panelu w taki sposób, że… sami możemy jego układ organizować 😀 Wreszcie się będzie można łatwo pozbyć etykiet czy też poprzestawiać trochę w panelu poczty 🙂

Wygląda to tak jak na obrazku obok. Przy każdej części jest przycisk umożliwiający włączenie/wyłączenie danego elementu (np. Filmów, Muzyki, etykiety Do zrobienia itp.). Dzięki tym zmianom można z tego panelu zrobić panel RSS (czyli wyłączyć wszystko oprócz RSS).

Inną zmianą jest lekka reorganizacja strony opera:plugins – można na niej wyłączać wtyczki (ale nie daję głowy, że tego nie było wcześniej). Reszta zmian do przeczytania oryginalnym wpisie 😉

Wersję 10.70 (testowa – oczywiście z błędami) pobrać można ze strony Desktop Team. Przy okazji informacja: od jakiegoś czasu wersje testowe dla każdego z systemów mają identyczny nr builda. Ten, o którym piszę ma numerek 9044.

Druga sprawa – to tytułowy skrypt. Taki strasznie mini – tłumaczy zaznaczony tekst – tłumaczenia jest wyświetlone na pasku stanu. Tak jak na zrzucie 🙂 Przeczytaj jak zainstalować i pobierz plik: mini-translator.js.

Aby tłumaczyło na polski należy jeszcze w treści pliku zmienić:

&langpair=|ka

na

&langpair=|pl

I voila 🙂 Więcej info: extendopera.org.

10 myśli do „[UserJS] Przemeblowanie panelu poczty + skrypt Mini Translator”

  1. Teraz pytanie, czy można zmieniać opera:plugins za pomocą pozycji w menu/przycisków (teraz mam na przykład taki dinks do wyłączania javy… (; )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *