Tarnogóskie Dni Kultury Ulicznej 2010

plakat dku

W najbliższą sobotę (19 czerwca 2010 r.) w Tarnowskich Górach odbędzie się Dzień Kultury Ulicznej. Cóż to? A taki dzień z koncertami, prezentacjami, happeningami, wystawami itp… Organizatorzy piszą o tym wydarzenie, że jest to jedno z największych wydarzenie kulturalnych w północnej części konurbacji górnośląśkiej. O poprzednich edycjach wiedziałem, że były i pamiętam, że raz mnie ktoś zapraszał, a raz bardzo żałowałem, że nie byłem na koncercie zespołu Biff (to ten zespół, którego piosenki wykorzystałem w chyba 3 filmach promujących woj. śląskie ostatnio). Ale żałowałem po fakcie… bo najpierw mi nazwa nic nie mówiła. W tym roku się wybiorę 🙂

A teraz cytat:

Łącznie ponad 30 różnych interakcji z przestrzenią miejską, artyści z Polski i za granicy, happeningi uliczne, performance, teatry, wystawy, koncerty, m.in. gwiazdy czeskiej sceny electro – zespołu Midi Lidi. DKU, czyli skrzyżowanie sztuk na ulicy, w najbliższy weekend pokaże, jak można zmienić przestrzeń miejską.

Dzień Kultury Ulicznej jest to o cykl działań, wydarzeń i interakcji z przestrzenią Tarnowskich Gór skupiających się na prezentacji oraz promocji szeroko pojętej kultury i sztuki związanej z ulicą, przestrzenią miejską, miejskością, tkanką społeczną miasta. Organizatorzy w ramach Dnia Kultury Ulicznej realizują to na rozmaite sposoby, których kolaż tworzący ostateczny efekt, miesza ze sobą zarówno tradycyjne, wywodzące się z przeszłości, formy prezentacji artystycznej, jak i najciekawsze osiągniecie oraz prezentacje sztuki współczesnej.

Zachęcam do udziału 🙂 Więcej informacji na stronie: kulturauliczna.blogspot.com (zobacz szczegółowy program)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *