[Pasjonauci] Radiostacja Gliwicka + majmusic.pl

Mieszkam w województwie śląskim i dobrze mi z tym 🙂 Pewnie mieszkańcy innych rejonów Polski mają Śląskie za teren mało interesujący turystycznie: górnicy umorusani węglem, smutne miasta, wszechobecne zanieczyszczenia itp… A to niesprawiedliwe.

Śląskie potrafi być piękne i jest w nim wiele interesujących miejsc. Często są związane z przemysłem istniejącym tutaj od wielu lat… Ale też przyrodniczo, czy krajobrazowo nie jest źle…

Przecież hałdy są świetnymi miejscami widokowymi (i rozwija się na nich fauna i flora 😉 ), ruiny dawnych zakładów przemysłowych interesującymi plenerami fotograficznymi… W muzeach umieszczonych w zakładach przemysłowych można zobaczyć dawny i niedawny sposób pracy… Można popływać i odpocząć nad jeziorem po dawnych kopalniach piasku… Wreszcie województwo śląskie to nie tylko przemysł, ale też Beskidy z dużą ilością szlaków (bardzo uczęszczanych i mniej uczęszczanych). To także Jura Krakowsko-Częstochowska ze skałkami, na które przyjeżdżają się wspinać ludzie nawet z państw nadbałtyckich (bo najbliżej: rok temu w Podlesicach spotkałem chyba Litwinów 😉 ).

Urząd Marszałkowski Województwa prowadzi akcję pod nazwą pasjonauci.pl – promującą województwo śląskie. No i jakoś padło na mnie, że coś powinienem popromować 🙂 Jako, że lubię to się zgodziłem. Uzbrojono mnie w kamerę (czyli coś czego wcześniej w ręku chyba nie miałem) i poproszono o nakręcenie filmów 🙂 Jeden zamieszczam poniżej 🙂 Jest to Radiostacja w Gliwicach – najwyższa drewniana budowla na świecie. Miejsce hitlerowskiej prowokacji – od tego się rozpoczęła II Wojna Światowa.

I teraz tak… Czy ktoś się zna czym i w jaki sposób nagrywać co by się ręka mniej trzęsła (nie… to nie to… trzeźwy byłem 😛 ) oraz w jakim programie to łączyć (i robić jakieś fajne przejścia, dorzucać plansze itp…) Albo jak je robić przy użyciu linuksowych programów: OpenShot lub Pitivi (bo coś mi nie idzie…). Na razie takie nieśmiałe próby mi wychodzą… Zobaczymy co z tego mi wyjdzie potem 😉

Muzyka – czyli majmusic.pl

Jako podkład dorzuciłem piosenkę Lao Che – bo akurat tak wojennie. I przy okazji w najbliższy weekend 7-9 maja, między innymi Lao Che, zagra na festiwalu majmusic.pl w Katowicach. Więc przy okazji tam też zapraszam 🙂 A wśród zespołów m.in.: Lipali, No!No!No!, Armia, Muniek, Janerka, Biff, Kucz/Kulka i tak dalej.

Więcej informacji:

  • Zobacz na mapie gdzie znajduje się Radiostacja oraz dowiedz się o jej godzinach otwarcia (przy radiostacji jest muzeum, ale otwarte w takich godzinach, że pracujący do 15-16 nie zdążą jego odwiedzić 😉 Teren wokół jest otwarty do 20 (a latem do 22 o ile dobrze pamiętam).
  • Przejrzyj także stronę pasjonauci.pl
  • Zobacz też informacje o festiwalu na stronie majmusic.pl

Ps. Panie Marszałku… Wspólny bilet by się przydał KZK GOP ←→ PR…

5 myśli do „[Pasjonauci] Radiostacja Gliwicka + majmusic.pl”

  1. poszukaj o steadicam. na pewno znajdziesz jak np. z rurek pcw zrobic prosty steadicam. ogólnie to jest to o czym mowił wd.

  2. Do obróbki filmów pod linuksem polecam <em>KDEnlive</em> (można łatwo ciąć, robić przejścia, etc.)

    ps. Jak na debiut to całkiem nieźle. Gratuluję:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *