Muzyka prosto z Opery (Unite)

Czy znacie jakiś przydatny widżet dla Opery? 😉 Ja znam od niedawna jeden 😀 Jest nim Unite Media Player. Czyli odtwarzacz muzyki. A skąd ta muzyka się bierze? Od innych użytkowników Opery udostępniających swoje muzyczne biblioteki.

Opera Media Unite

Co należy zrobić aby uruchomić? Należy wejść na stronę widget.opera.com, zainstalować widżeta i uruchomić. Pojawi się okno jak na zrzucie. I co mamy do wyboru? Kilkunastu losowo wybranych użytkowników z włączonym Media Playerem w Operze Unite. Klikamy na niego i liczymy, że mamy szczęście. Szczęście polega na tym, że osoba zrezygnowała z hasła 😉 I następnie możemy przejrzeć cóż to za muzykę słucha ktoś.

W oknie widżeta mamy kilkunastu użytkowników. Co jakiś czas (bliżej mi nieznany) losowanie zostaje ponawiane. Aby się użytkownicy nie zgubili można ich „serduszkować”, czyli dodawać do listy ulubionych. Jest także lista ostatnio odwiedzanych użytkowników. Czy inni wiedzą, że coś od nich pobieramy. Chyba nie. Jaka jest jakość? Zależna od szybkości łącza jednej i drugiej strony. Coś jeszcze wiedzieć należy? Nie 😉

Wśród znajomych możecie w miarę prosty sposób korzystać nawzajem ze swoich bibliotek muzycznych. Dowiedz się jak korzystać z Opery Unite.

ps. Dziś w sekretariacie w firmie (bo tam też OMP zainstalowałem 😉 )) słuchałem kilku piosenek po czesku wraz z sekretarką 😉

5 myśli do „Muzyka prosto z Opery (Unite)”

  1. ” Czy inni wiedzą, że coś od nich pobieramy. Chyba nie.”
    Widać to w ustawieniach na stronie Unite – podawane są dane połączeń z konkretnymi widgetami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *