Niemożliwe… Pierwsza RC Opery 10 ;)

Nowa ikona Opery

Opera przed chwilką wydała pierwszą wersję kandydującą do finalnej Opery 10 (Release Candidate). Zmian w porównaniu z poprzednimi wersjami testowymi to poprawki błędów. Osoby nie korzystające do tej pory z Opery 10 mogę się wreszcie przekonać co nowego. Ja opis nowych funkcji zrobię troszkę później… Chyba, że komuś przypadnie do gustu opis dla pierwszej bety.

A oprócz tego można się dowiedzieć w jaki sposób Opera kompresuje strony używając Turbo… Szczegóły na niżej umieszczonym filmiku… 😉

Niezła maszyna, co nie? 😉

Nie wiem jakim cudem ale minąłem informacje o nowej ikonie… Więc się poprawiam i ikonkę macie we wpisie. Czy ja wiem czy dobra zmiana…

31 myśli do „Niemożliwe… Pierwsza RC Opery 10 ;)”

 1. W nowej skórce przecież błędów jest ogrom, nie będę ci skrinów trzaskał.

  Nie mówiąc o tym, że nawet strony błędów są… z błędami.

  Okazało się, że można nawet ikonę zepsuć, poprzez nieumiejętne przeskalowanie…

  No ale Opera z wersji na wersję robi się coraz bardziej mainstreamowa, innego wytłumaczenia nie widzę ;/

 2. Akurat od 2 bety wygląd, przynajmniej na systemie linux jest o wiele lepszy niż w wersjach poprzednich (nawet nie zmieniam stylu na systemowy natywny), jakiś niedociągnięć zbytnio nie widzę, tak aby rzucały się bardzo w oczy. Ale to pewnie kwestia gustu. RC … W końcu zmienili ikonę, co prawda jak wspomniałeś, kiepsko przeskalowali, ale zmienią to przy następnej wersji. Strony błędów z błędami? Nawet przechodzą walidację 😉 Nie licząc „mniejszych” czcionek polskich to chyba jest ok.

 3. No być może, przyznam się że nie czytałem zgłaszanych błędów, być może takowy był. Ale mówiąc z mojej własnej obserwacji, nigdy tego nie zauważyłem.

  Jednak skoro więcej ludzi zgłaszało taki błąd – zwracam honor.

 4. Finalna pewnie tez wyjdzie z jakimis bugumi, bo wywrocili sporo rzeczy do gory nogami w swoim dotychczasowym wygladzie, a troche trwa ustabilizowanie wszystkiego. Poza tym ile maja ja trzymac (w sensie nie wypuszczac)? Unite im troche obsunela sprawe i narazie sie z niej wycofali aby wypuscic wkoncu 10. Poza tym pewnie nie za dlugo po 10 wyjdzie 10.10 z unitem wiec i wiele bugfixow do niej dopiero doloza.

 5. a tak wogole 10 jest wstepem do serii przegladarek z wieloma zmianami…Ja sie nie moge doczekac Carakana i Vegi…

 6. Vega to operowa biblioteka odpowiedzialna za grafikę wektorową (wykorzystywana głównie w SVG i canvas). W Presto 2.3 możliwe ma być renderowanie każdego elementu strony za pomocą Vegi. Także UI przeglądarki będzie miało wsparcie sprzętowe (różne „bajeraste” efekty):

  Akceleracja sprzętowa w UI

 7. @Karol: Ja nic podobnego w Operze 10 RC nie widzę.

  PS. Twoja Opera w Macu wygląda naprawdę paskudnie. Zastanawiam się, co może być tego przyczyną. Proponowałbym odpalenia Opery na nowym profilu i sprawdzenie, czy wygląd tak samo się sypie na czystej Operze. Podejrzewam, że dłubałeś w ustawieniach fontów Opery.

 8. fakt.. z czcionkami jest troche inaczej… no i nie ma tego błędu.. dziwne.. może rzeczywiście zrobie czystą instalacje… ciekawe.. inna sprawa że ja właczyłem jeszcze systemową kolorystyke.. i pamiętam że po tym zaczeło sie to wszystko dziwnie zachowywać…

 9. Ha! A zauwazyliscie ze google.com/ig ma od dzis w nowej Operze normalny wyglad? I obiecuja funkcjonalny czat w aplecie („Czat nie jest obecnie obsługiwany w tej przeglądarce. Cierpliwości, wkrótce się to zmieni.”). Czyzby szykowala sie zmiana polityki Google’a wzgledem Opery?

 10. tdudkowski – polityka to zapewne jedno, ale czasy się zmieniają, obecnie silnik opery jest jednym z lepszych, zaraz obok webkita, trudno byłoby olewać produkt który zyskuje popularność i na siłę upierać się tylko przy budowie dla gecko.

 11. @Karol: Już wiem co jest przyczyną dziwnych fontów w twojej Operze: ustawiony język polski interfejsu Mac OS X. Jeśli jest to język polski Operze ustawia font Helvetica (nie przestrzegając ustawień systemu). Jeśli jest język angielski to Operze prawidłowo ustawia Lucida Grande. Wygląda to na błąd w Operze. Zgłoszę go.

 12. Jak dla mnie to ta wersja 10 jest beznadziejna, źle renderuje obrazki i ma problemy ze JS, nawet nasza klasa źle działa, i gdzie tu jest kompatybilność wsteczna??
  Problem dotyczy stacktrace
  Ten produkt jest do dup….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *