Testowa Opera 10 z trzynastego dnia miesiąca…

Ja się obijam ostatnio blogowo… Uuu… chyba czytelnikom podpadłem. Minąłęm 2 tygodniówki. O wczorajszej piszę dzisiaj… Pewnie i tak już mnie wszyscy wywalili z RSS-ów…

Ale dla tych co zapomnieli wywalić napiszę, że Opera z wczoraj aktualizować automatycznie się potrafi (od dłuższego czasu coś nie działało). Poprawiono trochę błędów silniku wyświetlania (np. nie przechodzenie do kotwic).

W którejś z nie opisanych przeze wersji cotygodniowych wprowadzono informowanie twórców przeglądarki o jej wywrotkach (wysyłanie crashlogów). We wczorajszej poprawiono to wysyłanie (np. pod linuksem). We wcześniejszej wprowadzono kilka ułatwień dla twórców skórek. Oraz wiele innych zmian (drobnych lub też nie), których nie chce mi się tłumaczyć tak na szybko (szefa nie ma 😀 ).

Rzeczy, które nie działają w tej wersji to… Nic ciekawego 🙂 Nie działa sprawdznie pisowni pod niektórymi dystrubucjami linuksa (pod Ubuntu działa 😉 ), a akceptowanie licencji słownika jest mało użyteczne (bo treści nie wyświetla 😀 ). No i automatycznie słownika Opera nie ściągnie (jeszcze…). Aby tego dokonać, należy udać się na stronę OpenOffice i pobrać plik Spelling, rozpakować do katalogu dictionaries (katalog profilu Opery). To tak gwoli przypomnienia (bo już kiedyś o tym pisałem).

Po szczegóły dotyczące wersji testowych odsyłam na bloga my.opera.com/desktopteam.

Co oprócz tego minąłem? A rocznicę powstania Opery oraz informację o możliwości pomocy przy tłumaczeniu stron Opery. Niedawno też zaproszono osoby do testowania różnych nowych stron serwisu my.opera.com. No i to by było na tyle 🙂

2 myśli do „Testowa Opera 10 z trzynastego dnia miesiąca…”

  1. Wreszcie cos na temat opery. Z rss cie niewywale bo nieznam innego blogu o informacjach na temat opery :P. Przydala by sie opcja rss do kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *