Barakowa ciekawostka gazetowa

Serwis gazeta.pl wpadł na pomysł, aby napisać, krótką notkę o Baracku Obamie i o tym, że go w Wikipedii nie lubią… Znaleźli w haśle o nim wandalizm, wiszący 2h. I już notka gotowa. Gratulacje dla dziennikarza. Najprawdziwsze gratulacje. Złoty długopis mu w dłoń! Czy też złotego klawisza mu dać? A może zamknąć w jakimś baraku i kazać poprawiać wandalizmy w Wikipedii?

Aby było strasznie poprawnie politycznie (a co!) powinni dać, też informację, że kontrkandydata też nie lubią… Minuta szukania i mamy link (dzieci nie klikają).

Co z tego wynika? Nic nie wynika. W Wikipedii zdarzają się wandalizmy i pisanie o tym artykułów w serwisach internetowych w taki sposób ja to zrobił mm (taki podpis autora) jest bez sensu. Autor powinien sobie znaleźć jakiś inny temat. Nie ogórkowy. Albo poprawić błąd (zgłosić go). Tyle z mojej strony.

Ps w artykule jest link do innej „inteligentnej wiadomości”. Tym razem ułożono z pierwszych liter jakieś brzydkie zdanie. A o innych rozdzielczościach, szerokościach przeglądarek, włączonych panelach itp. nie słyszano? I o tym, że w zależności od szerokości ekranu artykuły w wikipedii się wyświetlają inaczej też nie słyszano?

8 myśli do „Barakowa ciekawostka gazetowa”

  1. heh, ogólnie „polski internet informacyjny” to żenada, jak spojrzy człowiek na onet, gazetę, czy inny portalowy serwis informacyjny przez jakąkolwiek przeglądarkę tekstową, to wygląda na to, że dziennikarze mają społeczeństwo internetowe w takim samym poważaniu jak nasz prezydent…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *