[UserJS] Powiększanie pól textarea oraz menadżer skryptów dla Opery

Co robi skrypt? Dodaje menu umożliwiające zwiększenie (lub zmniejszenie) szerokości i wysokości pól tekstowych textarea. Wystarczy najechać nad pole, nacisnąć SHIFT i już 🙂 Zobacz zrzut obok.

Pobierz skrypt: resize-textarea-util.js i dowiedz się więcej o instalacji skryptów w Operze. Więcej informacji o skrypcie: wątek na forum Opery. Wasacz przygotował też tłumaczenie skryptu.

A może lepszy skrypt? Najedź myszka na prawy-dolny róg pola textarea i je przeciagnij. Skrypt: textarea-drag-resizer.js. Wygodniej? 😉

Jak już jesteśmy przy skryptach: istnieje menadżer skryptów dla Opery… Przez przypadek dziś na niego trafiłem 🙂 Może się komuś przyda. Made in Russia. Można włączać, wyłączać skrypty, pobierać nowsze wersje… Tylko z tym pobieraniem to jest pewien kłopot – większość autorów nie podaje w swoich skryptach linka do skryptu w postaci:

// @ujs:download http://adres_gdzie_znajduje_sie_skrypt.js

A więc moja prośba do autorów takich skryptów: Dodajcie do swoich plików takiego linka 🙂 Więcej informacji: wątek na forum Opery.

Przy okazji: nie działa ci gdzieś edytor HTML na stronie w Operze 9.5? Menu Pomoc → Sprawdź dostępność aktualizacji → Opera pobierze wtedy nową wersje skryptu browser.js. Część problemów powinna zniknąć dzięki temu. Daj znać gdzie zadziałało. Więcej informacji.

17 myśli do „[UserJS] Powiększanie pól textarea oraz menadżer skryptów dla Opery”

  1. Tylko dlaczego wszystko co dobre w Operze jest kombinowane? A to skrypt, a przydatne przyciski, a to .ini trzeba edytować…

    Użytkownik Opery jak zgubi ~/.opera (itp.) to chyba rok traci na ponowną konfigurację, bo firma nie bardzo lubi słuchać użytkowników…

    PS Moim zdaniem pole edycyjne nie ma linii w szerokości, tylko coś innego. Znaki? Bo na wysokość to się zgadzam – piszemy w liniach.

  2. Drag-resizer wymiata :). Dzięki, że zamieściłeś coś takiego, bo niektóre pola są ZA MAŁE.

    btw. w tym skrypcie, gdy powiększy się pole i zechce powrócić do poprzednich rozmiarów, wystarczy w prawym dolnym rogu dwukrotnie kliknąć na te paski od powiększania :).

  3. Sorry, patrząc na miniaturkę, wydawalo mi się że są to ikony ze starszej wersji programu. To że wine, to nic nie zmienia.

  4. Powinni Operze wbudować menedżera UserJS i UserCSS — analogicznego do np. menedżera ściągniętych skórek. Przecież to nie powinien być duży problem, a tym spodobem konfigurowalność i przyjazność Opery wzrasta wielokrotnie. I stanowiłoby to całkiem porządny odpowiednik rozszerzeń u konkurencji. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *