Więcej szybkiego wybierania w Operze

Uwaga: artykuł jest stary. Od dłuższego już czasu w Operze można zmieniać ilość miniaturek z menu – prawy dolny róg strony szybkiego wybierania – konfikuracja szybkiego wybierania. Tam są dostępne opcje ilości miniaturek.

Krótko i treściwie – chcesz więcej miniaturek na szybkim wybieraniu? Znajdź plik speeddial.ini w swoim profilu Opery. Otwórz go przy wyłączonej Operze i dodaj:

[Size]
Rows=4
Columns=4

Czyli w szybkim wybieraniu pojawia się 4 wiersze (rows) i 4 kolumny (columns). Najbardziej chyba pasuje 3/4… Ale tu już dowolność wyboru 🙂 Miniaturki powyżej 9 nie są synchronizowane.

Chcesz wyłączyć/ukryć wyszukiwarkę w Szybkim wybieraniu? opera:config#Speed Dial Search Type ustaw na 0. 🙂

Działa w Operze 9.5 – przeczytaj opis zmian w niej wprowadzonych. Informacja o tej ciekawostce pochodzi z bloga Remco Lantinga (nie wiem jak to odmienić 😉

33 thoughts on “Więcej szybkiego wybierania w Operze”

 1. Nowa Opera jak dla mnie to niewypał. Powody:

  1. IRC się rozłącza co równe 5 minut (w pewnych nieznanych mi sytuacjach).
  2. Skórka „Naturalna Windows” jest teraz słaba i czarno-biała, co utrudnia szybką identyfikację funkcji.
  3. Przeciągnięcie okna na pasek zadań otwiera drugą Operę, a ja chcę tylko to jedno konkretne okno (jak w 9.2x). Przez to na słowo „Nowaker” w IRC-u okno na pasku zadań nie ma highlighta.
  4. Okno pobierania uszczuplone, poprzednie posiadało więcej informacji (ukłon w stronę noobów, a nie power userów).

  Na razie tyle odkryłem przez te dwa dni. Coraz bliższy jestem downgrade’owi. To pierwsze wydanie Opery, z którego jestem niezadowolony, a używam Opery począwszy od którejś „szóstki”.

 2. Mnie Opera wysiada,tzn.zawiesza się i nie widzi komendy.Za każdym razem coś knoci.Ech,już wolą stokroć F/Mozillę.Nawet ta nowa wersja jest do kitu.Mam Windowsa 2000 Home Edition.Pozdrawiam.

 3. I nareszcie SpeedDial potrafi pokazać okno Gmaila 🙂 Do tej pory można było podejrzeć tylko Calendar (a i tak ograniczony tylko do własnego kalendarza – innych kolorów już mi nie pokazuje).

  Swoją drogą jak już tu jestem, to mam pytanie: jak zrobić multiple instances? zainstalowałem 9.50 jako uaktualnienie 9.27 ale jeszcze chciałbym zrobić czystą instalkę (bez 900 maili i innych pierdół z 9.27 😉 Niestety instalator 9.50 oznajmia, że już ta Opka jest zainstalowana i chce ją reperować albo usuwać (zapewne dlatego, że to tylko instalator w .msi, taka biedota microsoftowa 🙂 Jakieś pomysły?

 4. ooo dzięki 🙂 o to właśnie chodziło, już wiem dlaczego wcześniej na to nie wpadłem – tym razem na blogu Desktop Team jest tylko link do oficjalnej strony pobierania, nie ma wyboru wersji. Dzięki jeszcze raz 🙂

 5. nie wiem moze jestem zbyt glupi ale nie moge znalezc tego czegos zeby tych okienek bylo wiecej :/ teoretycznie wiem co szukac ale nie wiem jak to znalezc :/ Prosze i pomoc :/

 6. Ummm wchodzisz do C:/Uzytkownicy/Twoje Konto/Dane Aplikacji/Roaming/Opera/Opera/Profile/speeddial.ini
  Czy jakos tak 😛 Ja mam Viste wiec niezbyt Ci pomoge, ale szukac tego folderu Dane Aplikacji 😀 Albo AppData, niewiem jak tam bedziesz mial. On chyba bedzie ukryty.

 7. Ja miałam tak: C:\Users\XXX\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile\speeddial

  ale nie moglam znalezc bo pliki systemowe sa ukryte (masakra z ta Vista) Trzeba kliknac ORGANIZUJ, np po wejsciu w moj komputer i tam OPCJE FOLDERÓW I WYSZUKIWANIA -> WIDOK -> POKAZ UKRYTE PLIKI I FOLDERY i juz dalej poszło gładko 🙂
  … do czasu, bo miałam Opere 9,2 i nie dzialalo, ale w 9,5 juz tak
  Pozdro ^ _ ^

 8. Więcej okienek Speed Dial

  Witajcie
  Nie wiem czy nie za póżno ale znalazłem to.

  W nowej karcie wpisujemy opera:config
  W polu szukaj wklepujemy Speed Dial
  Teraz kopiujemy sciezke do pliku Speed Dial File i zamykamy Opere
  Wciskamy start + r i wklejamy sciezke do pliku
  Na poczatku dokumentu dopisujemy
  [Size
  Rows=3
  Columns=4
  Liczbe kolumn i wierszy mozna dowolnie zmienic ;]

 9. dzieki, wszystko jak nalezy, brakowalo mi speeddiala, teraz mam 5×8 i jest idealnie ;D
  nie było, ale usunąłem pasek wyszukiwania, też zawarty w artykule ;))
  respect.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *