Bytom – nowa obwodnica + kopalnia

Jakby ktoś był zainteresowany postępem prac na trasie budowanej obecnie obwodnicy Bytomia to zapraszam do obejrzenia galerii ze zdjęciami z dzisiejszego dnia. Są zdjęcia tunelu od wewnątrz 🙂 Nawet ochroniarz jakoś specjalnie nie przeganiał. Przy okazji jest też kilka zdjęć z kopalni Bytom I (Powstańców Śląskich).

Na teren budowy obwodnicy wjechałem bez przeszkód. Nikt za mną nie krzyczał, nikt chyba mnie nie widział… Zakazu żadnego nie widziałem 😉 Przejechałem się aż do tunelu pod torami kolejowymi (po drodze zrobiłem zdjęcie jakimś zbieraczom kruszywa). I tam stanąłem. Popstrykałem zdjęcią, aż dostałem opiernicz od pana ochroniarza „Jedź Pan przez ten tunel! Tu się nie stoi, bo tu budowa jest!”. No to ruszyłem.


Po drugiej stronie jakiś mężczyzna maltretował padalca. Obok stała żona („no weź przestań, Zenek, zostaw ją…”) oraz małe dziecko. Na twarzy mężczyzny żądza krwi (cegła w ręce, potem patyk…). Brak słów.

Kawałek w stronę Karbia – dwóch mężczyzn z wózkiem pełnym piasku. Oraz mały dzieciak. Kawałek dalej przepiękne miejsce na pływanie. Nieźle wyglądają szkody górnicze w tej okolicy.

Powrót przez okolice Dąbrowy Miejskiej. Ścieżka leśna. Pokrzywy. Ooo… resztki płotu. Jadę w te pokrzywy – a co… podobno to zdrowe. Wyjechałem na teren kopalni Bytom I (dawniej Powstańców Śląskich). Niby nieczynna a coś tam pracowało. Żywego ducha nie spotkałem, ale nie szukałem ochroniarzy czy jakichś innych osobników.

Więcej: zdjęcia w albumie Picasaweb.

2 thoughts on “Bytom – nowa obwodnica + kopalnia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *