Nowa skórka Opery 9.50

Nowa skórka Opery

Nowa weekly z dużą, bardzo widoczną zmianą… Nowa domyślna skórka o nazwie Sharp. Także kilka zmian w układzie paska kart. Po lewej stronie ikonka otwierająca panele (to na plus) a po prawej stronie „strzałka” otwierająca nową kartę (też na plus – widać od razu o co chodzi, a napis „Nowa karta” nie zajmuje miejsca). Na minus zapisuję wygląd skórki – przynajmniej na razie.

Niby wygląda ładnie, niby miło… Ale… za ciemno. Szczególnie to widać na pasku kart. Do tego nazwy stron nieaktywnych słabo się wyróżniają (za mały kontrast). I znalazłem mały błąd – przy naciśnięciu dowolnego przycisku jego szerokość rośnie o jakieś parę pikseli. Reszta przycisków minimalnie skacze wtedy.

Ale wygląd to i tak rzecz gustu… Bardzo rzadko korzystałem ze standardowej skórki, więc i teraz sobie poradzę 😉 Wystarczy na stronie ze skórkami poszperać i coś ciekawego się znajdzie. Stara standardowa skórka Opery oczywiście będzie do pobrania.

I jeszcze mała podpowiedź: aby usunąć przycisk nowej karty (gesty górą!) należy na ten przycisk kliknąć prawym → następnie Dostosuj → Położenie → Ukryj. Trochę przekombinowane… Ale się da 🙂 Ps Czy tylko ja widzę jakieś wpływy Moose’a na tą skórkę?

Błędy w tej testowej wersji weekly to: ikonki wyszukiwarek są ikonkami Opery, nie działa menu tłumaczeń, przełączanie pomiędzy panelami (lista) nie działa… W tej wersji m.in. pojawiły się domyślnie 3 strony w szybkim wybieraniu (Opera Mini, Community, Portal). Do tego poprawiono kilka błędów. Szczegóły dla zainteresowanych: Opera Desktop Team.

Więcej informacji: blog Opera Desktop Team oraz polskie forum.

Jak tam z gustem reszty użytkowników? Przyznam się, że patrząc na wygląd Opery 9.50 i Firefoksa 3.0 to Opera wygląda lepiej (ale wtedy gdy nie będzie na aż taka ciemna – zmiana schematu kolorów). Albo inaczej: wygląd FF 3 mnie odrzuca… Wygląd Opery nie…

36 thoughts on “Nowa skórka Opery 9.50”

 1. Z tym kontrastem trochę przesadzasz – nie jest najgorzej, szczególnie patrząc na Firefoksa, których pod Windowsem prezentuje się paskudnie.

  Tak czy inaczej jestem pewien, że Opera tego tak nie zostawi.

 2. <blockquote>Po lewej stronie ikonka otwierająca panele (to na plus) a po lewej stronie „strzałka” otwierająca nową kartę (…)</blockquote>

  Strzałka jest po prawej… 😉

  Z każdym buildem Opera coraz bardziej mi się podoba… tylko nie mogę się przełamać i zacząć używać jej jako programu pocztowego i czytnika RSS. ;]

 3. Ja pewnie pozostanę przy swojej ulubionej skórce – BeOS.
  Też przycisk „nowa karta” jest bez napisu i nie zajmuje miejsca. Ciekawe, w większości (wszystkich innych?) skórkach albo ma się same ikonki, albo z napisami zarówno na przycisku nowej karty, jak i na „tabach”. W skórce BeOS nie…

 4. a ja uzywam swojej wlasnej skorki pokleconej z breeze simplified micro (chyba najskuteczniejsza z powszechnie dostepnych) i paru elementow jakiejs macOSowej (paski przewijania, formularzy czesc)… i przyciski mam b. mocno poprzestawiane… o, cos takiego: screen

 5. Trzeba przyznać, że nowa skórka jest dość interesująca (faktycznie, ten ciemny obszar mogli by zmienić). Wygląda o niebo lepiej niż FF3 (przynajmniej na Macu bo na innych to nie wiem).
  Swoją drogą Safari ma fajny wygląd i czemu nikt nie wychwala interfejsu IE ]:->

 6. Nowa skórka podoba mi się. Może faktycznie aktywna karta powinna byc bardziej wyróżniona, ale z drugiej strony mogłoby to też źle wyglądać. Tak czy siak, Opera jeszcze będzie zmieniać tą skórkę, więc na pewno są otwarci na propozycje.

 7. Jak zmieniają domyślną skórkę, to mogliby jeszcze zmienić ikonę plików, które są powiązane z operą, bo to jakiś przedpotopowy antyk i wygląda koszmarnie.

 8. @m: Hihi 😉 Ale tak troszkę mi się skojarzyła z twoim designerem (czy tą wcześniejszą – nie pamietam nazwy). Takie lekkie skojarzenie… 😉

 9. no jak dla mnie firefox ma strasznie toporne GUI. Wogole nie lubię mozillowatych i tych ich sposobu ładowania stron :/

 10. e biadolicie – bardzo ladny skin – zdecydowanie na plus w porownaniu z poprzednimi – jeszcze tylko czcionke zmienic powylaczac pierdoly i opera wyglada super

  a co do fx – jak leci na natywnym stylu gtk to tez nie wyglada zle 😉

 11. Opera z nowym wyglądem!

  Nie pamiętam już kiedy Opera tak radykalnie zmieniła swój wygląd Jest niesamowicie błyszcząco, jest kilka zmian w układzie elementów interfejsu 😉 Pierwsze wrażenie: pozytywne. A skórka zwie się Sharp.

  Nowa skórka Opery ma być wpro[…]

 12. @Livio: Do Opery także można ustawić wygląd natywny, jak np. ja mam [1].

  [1] No, może nie do końca, gdyż ikony są zmienione na te z projektu Tango.

 13. Ochrona przed malware w Operze

  Wczorajsze weekly Opery oprocz nowej skorki o czym pisali Adas i Wasacz w ramach Ochrony przed oszustwami (Fraud Protection) oferuje filtrowanie stron zawierających malware – złośliwe oprogramowanie.

  Filtrowanie powstałe we współpracy z f[…]

 14. Wygląd kiczowaty, ale na pewno przyciągnie wielu nowych.

  Dzięki wielkie za poradę jak ukryć ten syfiasty przycisk 😀 Przyzwyczaiłem się, że jest przycisk z opisem przed kartami (choć i tak go nie używam – zwykle otwieram karty gestem, albo 2xLPM na pasku kart), a nie za kartami.

 15. Hm, zainstalowałem wczoraj tą wersję opery i nie mam takiej skórki – mam tylko zwykłą standardową. Jak można włączyć to nową wersję???

 16. Kliknij prawym na pasek → Dostosuj → Kliknij na miejsce gdzie był ten przycisk → A w oknie wybierz przyciski → Przywróć domyślne.

 17. Hmmm. A nie prościej włączyć widoczność wyłączonych pasków przy dostosowywaniu i przeciągnąć wg uznania z zakładki „przyciski” z grupy „domyślne” (czy jakoś tak) 🙂 ?

 18. Tylko, wiesz, przy skomplikowanych paskach narzędzi Twoją metodą rozwali sobie (prawdopodobnie własną) konfigurację, a dzięki mojej metodzie tego nie zrobi 😀 .

 19. Ale jak kliknie dokładnie na pasek, który chce przywrócić to zobaczy, że na tym pasku nowej karty jest tylko jeden przycisk. Tak, przycisk nowej karty to jest osobny pasek 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *