Logowanie globalne Wikipedii dostępne dla wszystkich

Parę dni temu udostępniono tworzenie konta uniwersalnego projektów Wikimedii także dla zwykłych użytkowników (wcześniej było to dostępne dla administratorów). Na stronie Specjalna:MergeAccount można takie konto utworzyć (tam szczegóły). Co to daje? Nie trzeba się rejestrować ani ponownie logować na wszystkich projektach. I ciekawostka: Zalogowanie na dowolnej Wikipedii powoduje zalogowanie także na innych Wikipediach (projektach Wikimedii). Dzięki temu wygodniejsze jest przechodzenie pomiędzy projektami.

Problemem może być to, że konto o takiej samej nazwie gdzieś już ktoś utworzył. Jak się pospieszycie to będzie mniej problemów. Obecnie w polskiej Wikipedii prowadzone jest dyskusja dotycząca zasad przejmowania kont, które były nie używane: Propozycje zmian w zasadach przejmowania nazwy użytkownika.

Więcej informacji: Konto uniwersalne.

A po utworzeniu konta sprawdź ile wykonałeś edycji we wszystkich projektach.

5 myśli do „Logowanie globalne Wikipedii dostępne dla wszystkich”

  1. Świetne! Nie żebym potrzebował być często zalogowany, ale jednak. Mam jedno pytanie jeśli można. Jeśli założyłem konto uniwersalne z loginem wariat, i wszystko poszło zgodnie z planem, ale przecież nie mam kont we wszystkich projektach wikimedia na świecie. Czy nadal ktoś może gdzieś założyć konto wariat, czy w tej chwili login jest już zajęty wszędzie gdzie konto uniwersalne ma szanse obowiązywać?

  2. No niestety, a u mnie nie działa. Nie udało mi się stworzyć jednego, uniwersalnego konta na wszystkich powiązanych projektach Wiki. Wyświetlił się błąd serwera Apache.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *