Nowa weekly w poniedziałek – nowe opcje kart

Nie wiem czy wielu użytkownikom Opery tego brakowało, ale pamiętam, że kilku takich było. Szczególnie takich przechodzących na Operę z Firefoksa. Opera od dzisiejszej weekly dorobiła się ustawień dotyczących przechodzenie do wybranej karty po zamknięciu innej. Czyli (z góry przepraszam za średnio udolne tłumaczenie) po zamknięciu może się pokazać:

 • Ostatnio aktywna karta
 • Karta po prawej stronie zamkniętej
 • Pierwsza karta otwarta z tej zamkniętej

Część opcji dotyczących kart została ukryta w kolejnym okienku… Na to część osób może się zdenerwować. Ze znanych błędów – wtyczki pod linuksem robią „bum”, a poczta z IMAP-a jest ściągana tylko do liczby 50. No i te nowe opcje wersji dla Linuksa i Mac-a jeszcze nie działają. No i wyszukiwanie kropką (.) nie działa poprawnie.

Więcej informacji na blogu Desktop Team oraz na forum Opery

14 thoughts on “Nowa weekly w poniedziałek – nowe opcje kart”

 1. Tak! W końcu! To była jedyna rzecz, która mnie tak irytowała w Operze i sprawiała, że siła przyzwyczajenia nie pozwalała mi korzystać z Opery 😀 Dzięki za informacje!

 2. Wtyczki nadal nie działają? Bo mam dylemat, co zainstalować, bo chyba przedostatni wykrzacza się przez wtyczki, wcześniejszy żre 100% CPU i ma coś pomieszane z typami plików. Błąd z pomniejszaniem się tekstu już poprawiony jest?

 3. Wtyczki nie działają (robią bum przeglądarce). Z typami plików chyba nie mam problemu, a zmniejszanie tekstu nadal się pojawia… Jak chcesz to kopnij ten wątek na beta forum – może ktoś to wreszcie ruszy…

 4. Hmmm… te cuda z kartami zawsze miałem zrobione za pomocą gestów myszy. W dół + prawo = zamknij kartę i przejdź do tej po prawej stronie. W dół + lewo = zamknij kartę i przejdź do tej po lewej stronie.

 5. Szczególnie takich przechodzących na Operę z Firefoksa.

  Tak się składa, że rozwiązanie z Opery jest duuuużo lepsze. Wynika to z badań użyteczności. W nowym FF będą zakładaki jak w Operze.

 6. Lipa straszna z moją ulubioną wyszukiwarką. Całkowicie uniemożliwia mi to korzystanie z przeglądarki i narazie jestem zuszony korzystać z poprzedniego builda:)

 7. Potwierdzam, koty mają to samo. Niestety w ich przypadku faklbnai i guziczki nie mają znaczenia. Drapią chętnie wszystko, rf3wnież gładkie powierzchnie. Drapaki, drapią rzadko najcześciej Bogu ducha winne krzesła, taborety, kanapy, fotele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *