[Wikipedia] Tepsa się ruszyła :) Łódzka Neostrada odblokowana

Teraz wszyscy dziękujemy Telekomunikacji Polskiej za konieczne ruchy w celu wyeliminowania wandalizmów. Niby wymuszone, ale zawsze coś… 🙂 Dzisiaj została zdjeta blokada Neostrady z okolic Łodzi. Miała być na 7 miesięcy 😉

Osoba, która była tzw. penisowym wandalem została przez TP zablokowana na jeden dzień (wyłączono dostęp do internetu). Właścicielka tej Neostrady została poinformowana o problemach jakie powodowała osoba korzystająca z internetu w jej domu. Teraz w domu powinno być niezłe lanie… I to nie śmingus-dyngus… 😉 Właścicielka została też poinformowana o możliwości zerwania umowy, jeżeli się takie działania powtórzą.

Co do wandalizmów – w Wikipedii walczy też z nimi (oprócz administratorów) bot (jest on „uczulony” na usuwanie treści, wpisywanie wulgaryzmów itp.). Nie potrafi jednak stwierdzić czy edycja wprowadza jakieś błędne/nieprawdziwe. Taki mało inteligentny jest 😉 Lcamtuf (alter-ego bota? 😉 przygotował listę największych wandali (zakresów IP) czyli ilość zmian cofniętych przez bugbota z podziałem na klasy IP. Na liście przodują zakresy Neostrady – wiadomo, największa liczba użytkowników. Pierwsza liczba (przed IP) to liczba cofniętych zmian z danego zakresu. Można też zobaczyć liczbę wszystkich edycji bugbota.

Bugbot to maszyna, więc się czasami myli… Ale warto go mieć – nie tylko dlatego, że wstawia fajne biedronki 😉

I jeszcze jedno: ten weekend w Wikipedii to Weekend logowania. Zachęcam do logowania i rejestracji się w Wikipedii 🙂

17 myśli do „[Wikipedia] Tepsa się ruszyła :) Łódzka Neostrada odblokowana”

 1. Już tłumaczę: na poziomie zerowym Joggera, czyli na stronie głównej http://jogger.pl/ (którą chętnie sobie przeglądam) codzień pojawia się mnóstwo wpisów informujących mnie o tym, o czym informuje radio/telewizja/prasa a także internetowe serwisy informacyjne. Często z tych wpisów nic nie wynika. Są one powtórzeniem tego co już widziałem/słyszałem. To jest irytujące.

 2. Ja czytam ten blog przez powiadomienia i z niego wiem co się dzieje w Wikipedii i operze, której już nie używam.
  Adaś, wyjaśnij kim ty jesteś w Wikipedii, bo mam niejasne wrażenie, że czegoś nie pamiętam.

 3. Ups… to muszę popracować nad pisaniem mnie nudno. Ciekawe czy mi się uda. :]

  Nie znam żadnej Wiki. Nic mnie z żadną Wiktorią nie łączy… 😉

 4. Czy to znaczy, że całkowicie wyłączyli internet? Czy aby się nie pomylą i nie wyłączą innemu, w końcu IP jest dynamiczne? Sam miałem różne problemy s korzystaniem z niektórych serwisów, bo dostałem czyjeś IP.

 5. A cos sie moze poprawilo z tym botem, ktory robi revertuje przy probie zrobienia disambingu z wieloznacznego hasla jesli wykona sie z niezalogowanego konta? Kiedys usilowalem zrobic disambig z hasla „wilki” (zespół, zwierzę, wieś itd.), to chwilę potem bot okreslił to wandalizmem.

 6. A „Sepsa” jak zwykle usiłowała łgać:
  acek Kalinowski, rzecznik Grupy TP, przekonuje, że Telekomunikacja nie zawiniła. – Nie mamy prawa podawać danych osobowych naszego klienta zewnętrznej firmie ani odłączać użytkownika z powodu skargi któregoś z portali – przekonuje.
  (żródło: Gazeta.pl)
  Ciekawe, nie mieli prawa, a jednak odłączyli. Na miejscu dziennikarza ppowierciłbym mu dziurę w brzuchu, oj powiercił.

 7. brawa dla TePsy się należą. wymuszone bo wymuszone, ale może w końcu „dzieci neostrady” zrozumieją, że do anonimowości w internecie, jeszcze dłuuuga droga [tylko proszę bez wstawek o proxy :>]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *