Dziennik Polski się zrehabilitował (sprawa błędu w teście gimnazjalnym)

Tydzień temu informowałem o pewnym artykule w Dzienniku Polskim (wydawanym w Małopolsce). Dziś otrzymałem informację (dzięki, Azrael), że pojawił się w nim artykuł prostujący informację, że Wikipedia była przyczyną błędu w teście dla uczniów podstawówek. Może się pani dziennikarka dowiedziała czegoś przy okazji o Wikipedii 🙂

Krótki cytat z artykułu:

Jako źródło tej informacji autorzy testu podali internetową encyklopedię Wikipedia. Dziś już wiadomo na pewno, że błąd nie powstał z winy autorów Wikipedii.

Pracownicy CKE przeprowadzili postępowanie wyjaśniające i doszli do wniosku, że choć notka została sporządzona na podstawie internetowej encyklopedii, to za błąd odpowiedzialny jest któryś z autorów testu. Dopisek o Sejmie Czteroletnim pojawił się bowiem na kolejnym etapie przygotowywania arkusza.

Miło, że dziennikarze o tym napisali – prostowanie informacji wśród dziennikarzy nie jest regułą… A przy okazji z artykułu można się dowiedzieć jak tworzone są testy przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

4 myśli do „Dziennik Polski się zrehabilitował (sprawa błędu w teście gimnazjalnym)”

  1. Pozwolisz, że też coś sprostuję 😉
    To był test KOMPETENCJI – na zakończenie podstawówki. Test GIMNAZJALNY jeszcze się nie odbył – i oby nie było w nim błędów – piszę ;]

    (nie muszę mówić, że 24 i 25 kwietnia masz trzymać kciuki? ;>)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *