[Wikipedia] Łodzianie niech podziękują wandalowi penisowemu…

Polska Wikipedia zablokowała dziś dostęp do anonimowej edycji artykułów przez użytkowników łączących się z okolic Łodzi przez Neostradę. Jeżeli chcesz dalej edytować artykuły to poproś administratora o założenie konta (np. mnie). Możesz też słać prośby o zajęcie się tą sprawą przez Telekomunikację Polską.

A poniżej treść informacji z ogłoszenie na tablicy ogłoszeń Wikipedii:

Z powodu notorycznego działania wandala z rejonu Łodzi, dla niezalogowanych klientów Neostrady z tego rejonu została zablokowana możliwość edytowania Wikipedii. Wandal ten zwany przez administratorów „wandalem penisowym” działał przez ponad pół roku i mimo wielu kontaktów z działem abuse TP S.A. nie zostały podjęte żadne kroki, aby skutecznie namierzyć i powstrzymać wandala.

Nadal oczekujemy, że uda nam się dogadać z działem abuse w celu unieszkodliwienia tego wyjątkowo złośliwego użytkownika.

W skrócie: osoba/wandal wstawiała zdjęcia penisów, odbytów itp na różne strony Wikipedii (nawet moja strona wikipedysty się na taki atak załapała). A, że ten użytkownik łączy się przez Neostradę to w chwilę może zmienić swoje IP i dalej wstawiać (bez większych niedogodności). Stało się to wkurzające, więc została wprowadzona całkowita blokada na Neostradę z Łodzi na okres pół roku. Teraz wszyscy Łodzianie chórem:

D Z I E K U J E M Y

Podziękowania należą się „penisowemu wandalowi” (za wkład) oraz Telekomunikacji Polskiej (za brak wkładu).

Trochę informacji znajdziecie u WarX-a → Tniemy Neostradę.

Dodane: informację podał też Kangel oraz Piko… Wygląda nawet tak jakbym Piko miejscami splagiatował, ale pisałem sam 😉

13 myśli do „[Wikipedia] Łodzianie niech podziękują wandalowi penisowemu…”

 1. Dobra może przesadziłem, ale i tak moim zdaniem powinna być zablokowana anonimowa edycja dla kogokolwiek, no ale ja się nie znam i nie wtrącam.

 2. A nie prościej jest po prostu zablokować wszędzie możliwości anonimowej edycji? Czy to tak trudno się zarejestrować i coś poprawić?

  A jakbym dorwał tego Łodzianina to…. ehh.. Jak można tak niszczyć… i to jeszcze koleś z mojego miasta.

 3. Tak, trudno się zarejestrować i poprawić. Zwłaszcza jak nick zajęty 😉

  Łatwiej zrobić to anonimowo, szybko i bez ceregieli. I na tym Wiki zbudowano.

 4. Ta…… TP nie ma czasu na takie zabawy jak szukanie wandali… 😐
  Przykra sprawa. A są jakieś logi IP? Mam kumpla co pracuje w TP i zna kilka osób, więc może coś się wymyśli.

 5. [Wikipedia] Tepsa się ruszyła 🙂 Łódzka Neostrada odblokowana

  Teraz wszyscy dziękujemy Telekomunikacji Polskiej za konieczne ruchy w celu wyeliminowania wandalizmów. Niby wymuszone, ale zawsze coś… 🙂 Dzisiaj została zdjeta blokada Neostrady z okolic Łodzi. Miała być na 7 miesięcy 😉

 6. Usunąć wikipedie!!!! załóżcie grono adminów i zrobcie Normalna encyklopedie bez mozliwosci edycji!!! juz duzo osob wpadło przez głupoty wypisane na wikipedii

 7. Z powodu notorycznego działania wandala z rejonu Łodzi, dla niezalogowanych klientów Neostrady z tego rejonu została zablokowana możliwość edytowania Wikipedii. Wandal ten zwany przez administratorów „wandalem tenisowym” działał przez ponad pół roku i mimo wielu kontaktów z działem abuse TP S.A. nie zostały podjęte żadne kroki, aby skutecznie namierzyć i powstrzymać wandala.

  Nadal oczekujemy, że uda nam się dogadać z działem abuse w celu unieszkodliwienia tego wyjątkowo złośliwego użytkownika.

  W skrócie: osoba/wandal wstawiała zdjęcia tenisów, odpytów itp na różne strony Wikipedii (nawet moja strona wikipedysty się na taki atak załapała). A, że ten użytkownik łączy się przez Neostradę to w chwilę może zmienić swoje IP i dalej wstawiać (bez większych niedogodności). Stało się to wkurzające, więc została wprowadzona całkowita blokada na Neostradę z Łodzi na okres pół roku. Teraz wszyscy Łodzianie chórem:
  D Z I E K U J E M Y

  Podziękowania należą się „tenisowemu wandalowi” (za wkład) oraz Telekomunikacji Polskiej (za brak wkładu).

  Trochę informacji znajdziecie u WarX-a → Tniemy Neostradę.

  Dodane: informację podał też Kangel oraz Piko… Wygląda nawet tak jakbym Piko miejscami splagiatował, ale pisałem sam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *