Ostra Góra, czy jak usunąć wprowadzone przez siebie hasło z Wikipedii

Był sobie użytkownik Wikipedii, który w lutym zeszłego roku utworzył hasło dotyczące Ostrej Góry w Czchowie o treści:

Zwyczajowa nazwa szczytu na pogórzu ciężkowicko – rożnowskim w miejscowości Czchów.

Od kilku lat mieści się tam schronisko młodzieżowe czynne w okresie od marca do listopada. Kustoszami są Mateusz Osienkiewicz oraz Adam Synowiec, którzy organizują wszystkie zajęcia.

Zazwyczaj w schronisku odbywają sie spotkania teatralne, muzyczne i poetyckie głównie dla młodzieży. W okolicy znajduje się kilka szlaków turystycznych pieszych oraz rowerowych.

Nic strasznego nie wskazywało, że będzie źle… Ktoś dopisał szablon stuba i kategorię. A po 2 tygodniach autor się rozmyślił i… usunął treść strony. Ale nic z tego 🙂 Zmiana została cofnięta z opisem: (revert autowandalizm?). W marcu hasło zwikizowałem sam (umieściłem grafikę tam gdzie miała być, poprawiłem kategorię).

Po mnie autor ponownie całą treść usunął. I znowu jego została zmiana została cofnięta (revert pustego artykułu, zauważony po dwóch tygodniach …). Kolejna próba usunięcia odbyła się we wrześniu (tym z razem anonimowo). Zmianę cofnięto po 4 minutach… W listopadzie to samo (rewert po 10 minutach), w styczniu (po 2 minutach) oraz lutym (w tej samej minucie :). Dopiero 28 lutego autor hasła wpisał takie coś (kopia Google):

Cos takiego nie istnieje. Zrobilem to dla zartu. prosze o usuneicie. To zwykly, prywatny dom.

Ile to się trzeba namęczyć aby z Wikipedii coś usunąć. Powiedzmy, że wierzę autorowi – zdjęcie przypominało normalny dom a nie żadne schronisko… Ciekawe czy to jego dom był i czy mu skarbówka nie przyszła pobrać podatku za działalność turystyczną 😉 Hasło usunięte – miało 24 wersji (czyli tyle edycji).

A w ramach informacji – jeżeli dopisałeś do Wikipedii jakieś kłamstewko i zaczęło ciebie gryźć sumienie… Albo jeżeli znalazłeś jakąś bzdetkę – zgłoś to jako błąd (w menu bocznym jest link) lub usuń z artykułu tą informację opisując jak najszczegółowiej zmianę (tak aby nikt nie miał wątpliwości dlaczego usuwasz). A jeżeli się nie uda to zgłoś się do jakiegoś administratora (przez gadu, jabbera czy mejla). A jeżeli hasło powinno zniknąć całe to zgłoś do poczekalni SdU

A najlepiej to nie wpisuj głupot… Będzie to z pożytkiem dla wszyskich.

2 myśli do „Ostra Góra, czy jak usunąć wprowadzone przez siebie hasło z Wikipedii”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *