Operowa konsola dla twórców stron www

Gdyby Opera miala takie dodatki jak ‘live http headers’, ‘web developer’ i ‘firebug’ to moze 😉

Czasami słychać takie głosy – „wtedy się przesiądę”. Chociaż w to nie wierzę – tak samo było przed likwidacją baneru – teraz też się pewnie kolejna wymówka znajdzie 😉 Ale ta powyżej zaprezentowana powoli się oddala…

Developer Console w Operze 9.20

W udostępnionej w piątek (jeszcze testowej) Operze 9.20 pojawiło się coś takiego jak „Developer console” (menu Narzędzia → Zaawansowane). Wygląda tak jak na powyższym obrazku, a działa… należy spróbować 😉 Teraz czekam na jakichś znawców tematu czy to się nada czy też nie… Co do technikalii – to jest skrypt JS, pobierany z devfiles.myopera.com/tools/developer/8679/devConsole.js. Jak na razie to jest testowane i pewnie będzie poprawiane. Można zgłaszać sugestie, prośby, znalezione błędy itp… Pewnie ta Operowa konsolka nie posiada wszystkich (może nawet nie większości) funckji zawartych w firefoksowych rozszerzeniach. Ale zawsze coś. Co nie? 😉

A i jeszcze jedno – pamietajcie o czymś co się zwie: WebDevToolbar. To tak w ramach przypomnienia.

Powyższy zrzut wykonał xErath. U niego też parę informacji na temat „tego czegoś” 🙂 Operę pobierzesz ze strony my.opera.com/desktopteam.

7 myśli do „Operowa konsola dla twórców stron www”

  1. Korzystałem z Opery coś 2/3 lata. Przerzuciłem się na FF ze względu na Spell Checkera – nic więcej ! Momentami odpalam jeszcze Operę, bo FF nie radzi sobie z wieloma zakładkami naraz – muli strasznie. Ale z tego, co widzę to powrócę niedlugo do opery z powrotem :).

  2. Dokładnie tak – masz rację :). I dla Twojej wiadomości ustawiłem właśnie Operę jako domyślną przeglądarkę zobaczymy czy mi przypasi spowrotem, bo na pewno lepiej z zakładkami sobie radzi od FF, ale za to gorzej z flashem i javą. Mam nadzieję, że to poprawią w nowej (10) wersji Opery :).

  3. Fajnie, że Opera takie coś posiada. Nie spodowoduje to przesiadki, ale przynajmniej debugowanie błędów będzie lepsze. Tak samo się cieszę że IE ma swój toolbar.

  4. To podoba mnie się 🙂 wielce przydatne do pisania sobie „user css”, jeszcze mi brakuje funkcji „pokaż kod zaznaczonego fragmentu” tak jak w ff.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *