Wykres XY z kilkoma seriami w OpenCalcu

Było zadanie zrobienia wykresu XY z 3 serii. Tak aby mieć 3 kreski… No i pojawił się problem jak to zrobić w OpenOfficie. Kombinowałem, maltretowałem tego Calca i nic… Zapytałem na kanale ircowym openoffice.org-pl – też nic… (w tym samym czasie koleżanka próbowała to samo zrobić w Excelu). No to pielgrzymka z zapytaniem na uczelni.

Wykres XY w OO Calc

Najpierw pokaz w Excelu – już wiemy jak tam to zrobić 😉 Są serie – można sobie łatwo wybrać te, które się chce na wykresie mieć. Powiedziałem, że mam OO i w nim tego znaleźć nie potrafiłem 😉 No to Pani wzięło to ambicjonalnie i… zaczęła szukać w swoim OO (miała 1.1.4). No i nie znalazła. Ale powiedziała, że zapyta męża i mi odpowiedź prześle.

Odpowiedź przesłała (wpadła na to sama – po co jej mąż ;). Potem na OpenOfficowym IRC-u dostałem linka z takim samym rozwiązaniem. A chodzi w niej mniej więcej o to. Liczby na oś X należy umieścić w jednej kolumnie, a na oś Y w kolumnie obok. Ale dla każdej serii nowej kolumnie. Trochę to głupio wygląda, ale działa… Następnie wstawić wykres i jako zakres danych zaznaczyć wszystko (tak jak na zrzucie). Może się komuś to przyda 😉

4 myśli do „Wykres XY z kilkoma seriami w OpenCalcu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *