Dodaj wyszukiwarkę do Opery

Paweł Wimmer opisał sposób dodawania słowa kluczowego dla wyszukiwarek w Firefoksie. Parę tygodni wcześniej opisał sposób dodawania tego samego do Opery – ale tak troszkę na około. Poniżej przedstawię sposób na dodanie wyszukiwarki w Operze – jest to bardzo podobne do dodawania ich w FF.

  • Przechodzimy na stronę, z której chcemy dodać wyszukiwarkę do Opery. Może to być na przykład pl.wikipedia.org czy też allegro.pl
  • Klikamy prawym klawiszem na pole wyszukiwania i z menu wybieramy „Utwórz wyszukiwarkę”.
  • Pojawi się okno, w którym możemy wpisać nazwę wyszukiwarki oraz wybrać słowo literkę kluczową. Dla Wikipedii może to być np. „w” a dla allegro „a”.
  • Po wpisaniu w pasek adresu „a sanki” znajdziemy czy ktoś nie chce sprzedać sanek (szkoda, że śniegu jeszcze nie ma na dworze) a gdy wpiszemy „w zima” dowiemy się kiedy ona się zaczyna 😉

Dodane wyszukiwarki pojawią się też w polu wyszukiwania (na prawo od pola adresu). Aby sobie zrobić porządek można wejść do Narzędzie → Preferencje → Wyszukiwanie. W okienku edycji jest jeszcze parę opcji – jeżeli nie wiesz do czego służą to z nich nie korzystaj 😉 Jeżeli jakaś wyszukiwarka nie chce działać napisz o tym na forum – może ktoś pomoże.

9 myśli do „Dodaj wyszukiwarkę do Opery”

  1. I tak OpSed rulez 😛 Wbudowana funkcja dziala fatalnie, bo mozna tylko dodawac, a gorzej z usuwaniem, zmiana kolejnosci czy dodawaniem separatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *