Za stworzenie Operowego widżeta dostaniesz 3000 Euro :)

Opera Software organizuje konkurs 🙂 Można wygrać 3000 Euro. Fajnie, nie? 😉 Wystarczy stworzyć widżeta (czy tam gadżeta) dla Opery 9.

Wygra ta osoba, której gadżeta ściągnie największa liczba użytkowników Opery w dniach od 7 czerwca do 14 września. Ten gadżet/widżet powinien się przydawać na przeciętnym komputerze. Czyli techniczne rzeczy przydatne niewielu osobom chyba odpadają (takie też można tworzyć, ale na nagrodę chyba nie mają co liczyć). Prawda, że proste?

Konkurs jest podzielony na 2 części – lokalną (czyli polską) i międzynarodową. W pierwszej wygrać można 1000 a w drugiej 2000 Euro. Czy oprócz tego będą inne nagrody – na razie nie wiem…

Jaki gadżet będzie potrzebny i wygra? Może jakiś fajny pogodowy, z informacjami z różnych polskich portali, dla kibiców piłkarskich, rozkład jazdy autobusów KZK GOP czy pociągów PKP? Może coś dla Wikipedii?

No chyba, że ktoś będzie celował w zagranicznych Operatorów – powinien wtedy stworzyć coś przydatne dla użytkowników z całego świata 🙂 Chociaż Opery wielu Polaków używa…
Widżetowcy! Do roboty… Lepiej zacząć wcześniej niż później.

Odbędzie się także spotkanie dla osób zainteresowanych tworzeniem widżetów. Oto cała treść wiadomości:

Programisto, developerze, pasjonacie komputerów,

Opera Software ASA zaprasza do wzięcia udziału w konkursie WIDGET WORLD CUP. Użyj własnych umiejętności i wygraj do 3000 EURO!!! Jak? Stwórz najciekawszego widgeta, wypromuj go i zmierz się z tysiącami uczestników z całego świata.

Chcesz wiedzieć więcej? Spotkaj sie z nami w środę 7 czerwca 2006 w Polsko-Japońskiej Wyższej
Szkole Technik Komputerowych w Warszawie, ul. Koszykowa 86, o godz. 16:30, sala 110B (I piętro) i odwiedź nas na my.opera.com/wwc.
Pamiętaj, wszystko zależy od Ciebie!!!

Nagroda w konkursie krajowym: 1,000 Euro, nagroda w konkursie międzynarodowym: 2,000 Euro

Kto tam będzie – nie wiem. Może się ktoś ujawni 😉 Osoby piszące widżety prosiłbym o sprawdzanie czy ich dzieło działa szybko na starszych komputerach – niektóre teraz wymagają chyba za wiele mocy.

Ja nie wygram bo nic nie stworzę… Bo nie potrafię. Ale inni mogą się zmierzyć z tym – taki widżet to specjalnie przygotowany plik xhtml z js. Najwyżej mogę komuś pomóc promować… 😉

13 myśli do „Za stworzenie Operowego widżeta dostaniesz 3000 Euro :)”

  1. Może i ficzer beznadziejny, ale pobryndzlować zawsze się można a stworzenie widżeta na pewno da trochę satysfakcji.

  2. > Hmm to jakiś żart? Na stronach Opery nic o tym nie ma…

    Bardzo dobre pytanie. Mailing powinien iść w parze z oficjalnym ogłoszeniem na stonie opera.com. Jeśli nie, to winno być zastrzeżenie, że do czasu oficjalnego ogłoszenia konkursu rozpowszechnianie informacji o konkursie nie jest wskazane 😉

  3. Odwiedzasz stronę z konkursem na widżet dla Opery z nastawieniem "specjalnie instalować opery nie będę"? To chyba lekka paranoja?

    A to, że strona jest tymczasowo zdjęta i nie działa w żadnej przeglądarce, to taki mało istotny szczegół.

  4. "Myślałem że stronę zablokowali dla innych przeglądarek."

    Uwazasz, ze wszyscy maja taka fuckerska mentalnosc, jak twoja? 😆

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *