Opera 8.50 dostępna – całkiem za darmo i bez reklam

Opera jest bez reklam – chcesz wiedzieć dlaczego je usunęli? 😀

Dla Windows jest 20 wersji językowych, w tym polska.

Dla linuksa jest wreszcie pakiet lubiący bibliotekę libqt3c-mt (chyba kompilowany dla gcc 4.x, ale ja się na tym nie znam). Oprócz tego poprawiła się wielkość czcionek na stronach.

Opera nie posiada teraz reklam/banera – jest bezpłatna!

22 myśli do „Opera 8.50 dostępna – całkiem za darmo i bez reklam”

 1. @nbw: te wszystkie pomysły na nowe rzeczy w Operze się chyba ziszczą dopiero w 9.x. Teraz uznali, że taką zmianę numerka uzasadnia usunięcie banera. Chyba słusznie.

 2. Proszę o poradę…w operce nie chce się uruchamiać program internet translator 2 do tłumaczenia stron z angielskiego na polski w IE chodzi bez zarzutu.Czy jest na to jakiś sposób?

 3. Chyba można podpiąć translaticę pwn-u do Opery. Ale nie wiem czy jest sens bo ona tłumaczy baaaardzo długo. I też nie za dobrze.

  translatica.pwn.pl

 4. Mój Boże – chwile odciety od Internetu, a już takie zmiany :).

  Mam nadzieje, ze jest ona niekompatybilna ze starymi zakładkami, kontaktami, notatkami – wszystkie moje szlag trafił.. 😛 I moze chociaz w taki sposób sobie to zrekompensuje – ze i tak by nie działały 😛

 5. @Bambus: a zrobili dlatego darmową, bo chcą aby więcej osób z niej korzystało. No i zarabiają na licencjach na Operę mobilną i na tym, że wyszukujesz w Google z Opery.

  @Matisz: Oczywiście, że jest niekompatybilna 😉 Nawet skórka ci zniknie… *

  * – 😉

 6. Adaś: No, na szczęscie :). Z ta skórka, to tez dobrze – na płycie miałem wszystko, łącznie z modyfikacjami Avali – no a płyta.. Płyty nie ma :P.

  BTW

  W życiu bym nie pomyślał, ze Opera zarabia na wyszukiwaniu :o! Czy tylko przez pole wyszukiwania, czy też przez "g fraza"?

  Jak juz tylko bede miał komputer z Internetem, to bede wszystko wszedzie wyszukiwał – licencji nie kupiłem, wiec chociaż w taki sposób wspomoge OS :P.

 7. No, właśnie coś mam (miałem 🙂 takiego. Ale już zapewne nie bede z tego korzystał – więcej za chwilę na moim jogu 🙂 (Może ostatnia notka? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *