Adsumus! Adsumus!

Tak sobie czytam tych Bożych bojowników i dochodzę do takiego wniosku:

Chce mieć takie same szczęście jak Reynevan z Bielawy – on już Narreturmu powinien nie przeżyć a co dopiero BB. A na stronie 290 jeszcze żyje… Nie dość, że jest ścigany przez wszystkich biskupów, możnych i zbójów Dolnego Śląska to jeszcze sam się w kłopoty pakuje… Ale przez jakieś wrodzone szczęście mu się udaje wybrnąć. Tak się chyba tylko w książkach może dziać…

A szkoda…

29 myśli do „Adsumus! Adsumus!”

 1. No… Ostatnio w 2 dni przeczytałem jakieś 300 stron Narrenturmu (Bożych już wcześniej zaliczyłem) i doszedłem do wniosku, że momentami [gdy są sieczki, odsieczki i inne beczki] jest cholernie monotonny.

  1. Dziwne, ale nie tylko (z nieświadomości) ròwnież zaliczyłam wcześniej Bożych wojownikòw i teraz uzupełniam trylogię częścią pierwszą, ale i odczucia mam podobne.

  1. Demeryt, także demeryta (ze śr.-fr. démérite) – dawna nazwa określająca księdza skazanego na pokutę w odosobnieniu za wykroczenie przeciw moralności.

 2. hm… magia istnieje…Boży Bojownicy to nie jest taka całkiem fantastyka. Wszystkie magiczne księgi oraz zaklęcia zawarte w tej książce są autentyczne.

 3. No Reynevan mieł niesamowitego farta. Zazwyczaj mnie takie rzeczy w książkach wkurzają ale jakoś przu Sapku przełknąłem bez większych problemów 🙂 Ogólnie trylogia była fajna, nie myślałem coś ala książka historyczna może mi się spodobać, a jednak…

 4. trylogia husycka jest znakomita wprawdzie nie tak rewelacyjna jak saga wiedźmińska ale klimat podobny waśnie skończylem calość ale zaczynalem od Bożych… dosyć dawno i czytając Lux… wiele rzeczy nie pamiętalem więc trzeba bedzie do tego wrócić

   1. czytałem 2 razy i
    słucham juz chyba 20 a i tak znajduję nowe miejsca do odwiedzenia,bo to jest rewelacyjny przewodnik po Śląsku Dolnym i Górnym o Czechach nie wspomnę:)

 5. drazniace jest to iz praktycznie w co drugiej kabale w jaka wpadaja nasi bohaterowie nagle znikad pojawiaja sie rycerze z odsiecza.. raz drugi mozna przelknac ale za 7-8 zaczyna to odrobine denerwowac

 6. A ja właśnie słucham audiobooka – fajnie działa na wyobraźnię, odgłosy bijatyk, roztrzaskiwanej czaszki, tu uczta, tam piski dziewek…. ale są też drażniące niektóre elementy. Ogólnie jednak na duuuży plus. Polecam!
  Oczywiście zawsze warto najpierw przeczytać 😀

 7. Jest taka super trylogia fina Miki Waltari „Mikael Karvalajka” i Mikaeal el Hakim”
  Historycznie to czas wojen religijnych w Europie i Marcina Lutra. Facet(bohater) przeżywa nieprawdopodobne przygody.Podobne do Sapka .
  warto przeczytać

 8. Polecam też „Egipcjanin Sinuhe” Miki Waltari. Jednak w stosunku do Waltari-ego Spkowski w trylogii oddaje wiernie realia historyczne.

 9. Sapkowski wylał całe, dobre wino, i to ostrym chluśnięciem z pełnego wiadra, na samym początku Nerreturn, a potem, to co ściekło po ściankach z powrotem na dno, rozcieńczał wodą, czasami sokiem z czarnej porzeczki i mieszał żeby tylko dojechać jakiś do końca. Od momentu, gdy Glerenord zabija donosiciela kanonika wrocławskiego powieść staje się głupawa, od momenty, gdy Reynevan frunie na ławce obejmując swoją „Kasię” – kretyńska, a od momentu, gdy jakiś „facet” przynosi mu żarcie przez ścianę – to już rasowa telenowela. Jak dla mnie to klapa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *